تبلیغات
شیعه نیوز

شیعه نیوز
فقط کمی تفکر...
متخصص سازمان های امنیتی در اروپا عنوان كرد:    فناوری پیچیده هواپیمای سری آمریكا در دست ایرانی ها/ واشنگتن احساس خطر می كند

فناوری پیچیده هواپیمای سری آمریكا در دست ایرانی ها/ واشنگتن احساس خطر می كند

وین- 'اریش اشمیت- انبوم' متخصص سازمانهای امنیتی در اروپا معتقد است كه با سرنگون شدن یك هواپیمای جاسوسی آر كی یو 170آمریكا توسط ایران اكنون فناوری كلیدی و پیچیده هواپیمای سری آمریكا در دست ایرانی ها است و واشنگتن از این بابت احساس خطر می كند.

متخصص سازمان های امنیتی در اروپا عنوان كرد:

فناوری پیچیده هواپیمای سری آمریكا در دست ایرانی ها/ واشنگتن احساس خطر می كند

وین- 'اریش اشمیت- انبوم' متخصص سازمانهای امنیتی در اروپا معتقد است كه با سرنگون شدن یك هواپیمای جاسوسی آر كی یو 170آمریكا توسط ایران اكنون فناوری كلیدی و پیچیده هواپیمای سری آمریكا در دست ایرانی ها است و واشنگتن از این بابت احساس خطر می كند.

فناوری پیچیده هواپیمای سری آمریكا در دست ایرانی ها/ واشنگتن احساس خطر می كند

به گزارش روز جمعه ایرنا، این متخصص سازمانهای امینتی در انستیتوی تحقیقات سیاست صلح در اروپا تصریح كرد:

این نوع هواپیما از دو دیدگاه جالب توجه است، از یك سو اطلاعات زیادی در باره خودش از جمله دوربین ، ظرفیت شناسایی و نوع نرم افزارش را ارائه می دهد و از سوی دیگر، موضوع مهمتر آن است كه این هواپیما نامریی است و این یك فناوری كلیدی می باشد.

'اریش اشمیت- انبوم' خاطر نشان كرد: ایران می تواند وسایلی كه در این هواپیما سالم مانده اند را ارزیابی كند و ظرفیت سیستم ضد جاسوسی خود را ارتقا دهد؛ بطور مثال می تواند متوجه شود كه این هواپیما از چه فركانسی و در چه ارتفاعی هدایت می شود.

این متخصص سازمانهای امینتی یادآور شد: آمریكایی ها تاكید می كنند كه این هواپیما در ارتفاع بسیار بالایی مورد هدف قرار گرفته است.

وی در گفت و گو با روزنامه سوییسی 'باسلر سیتونگ' افزود: این احتمال وجود دارد كه ایران بخشی از فناوری این سیستم پیچیده و مدرن این هواپیما را در اختیار چینی ها نیز بگذارد و با این كار ، فناوری مهم سری آمریكایی بدست چینی ها نیز خواهد افتاد. از یاد نبریم كه بین این دو كشور سالهاست كه همكاری تنگاتنگی وجود دارد.

روزنامه سوییسی از این متخصص امنیتی پرسید: 'آمریكا نیز مسلما از این موضوع كه اطلاعات مهمی در این ابزار وجود دارد آگاه است. چرا آنها مكانیسمی را در آن تعبیه نكردند كه در چنین موقعیت هایی این ابزار خود را نابود سازد؟'

وی در پاسخ گفت: من فكر می كنم كه این موضوع به وزن این هواپیما ارتباط دارد. البته این هواپیما سیستم تجهیز به سلاح را دارد ولی مجهز نمودن این هواپیما به وسایل بیشتر وزن آن را سنگین می كند و این امر قدرت مانور آن را كاهش می دهد.

'اریش اشمیت- انبوم' در پاسخ به این سوال كه 'این هواپیما در چه ارتفاعی پرواز می كند؟' ، گفت: این به نوع استفاده و نوع تصاویر مورد نظر بستگی دارد. چنانچه نقل و انتقال نیرو و یا برآورد وضعیت ساختارهای نظامی مورد نظر باشد ، ارتفاع پرواز باید فرای دسترسی راداری باشد. یعنی 4 الی 5 كیلومتر و در غیر اینصورت در ارتفاع پایین تری پرواز می كنند.

سردارسرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه روز گذشته چگونگی كنترل هواپیمای پیشرفته جاسوسی امریكا بدست نیروهای مسلح ایران را تشریح كرد.

وی گفت: اخیرا با اطلاعات جمع آوری شده و مراقبت‌های دقیق الكترونیكی مشخص شد این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز كشورمان را دارد كه پس از ورود این هواپیما به فضای شرق كشور، این هواپیما در كمین گاه الكترونیكی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.

طول دو بال این هواپیما حدود 26 متر، طول بدنه چهار و نیم متر و ارتفاع آن یك متر و 84 سانتی متر است و دارای سیستم های پیشرفته جمع آوری اطلاعات در ابعاد الكترونیكی، تصویری و مخابراتی و سامانه های راداری مختلف است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: این هواپیما از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته‌ای است كه امریكا مورد استفاده قرار می‌دهد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز گذشته با احضار سفیر سوییس در تهران، ضمن اعتراض بسیار شدید به تجاوز یك فروند هواپیمای جاسوسی امریكا به عمق حریم هوایی ایران، توضیحات فوری و اقدامات جبرانی دولت امریكا در این زمینه را خواستار شد.

در یادداشت اعتراض دولت ایران كه عصر پنجشنبه به سفیر سوییس، حافظ منافع امریكا در ایران تسلیم شد، با اشاره به افزایش اقدامات تحریك آمیز و مخفیانه امریكا علیه ایران، از جمله تجاوز یك فروند هواپیمای جاسوسی آر كی یو 170 به عمق حریم هوایی ایران آمده است این اقدام دولت آمریكا نقض تمام قوانین و مقررات شناخته شده بین المللی و اقدام علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است و طبعاً همه مسئولیت آن بر عهده دولت آمریكاست.

در این یادداشت تصریح شده است: دولت جمهوری اسلامی ایران با اعلام شدیدترین اعتراضات خود عواقب تكرار چنین رفتارهایی را متوجه دولت آمریكا دانسته و حـــق پی گیری شایسته موضوع را برای خود محفوظ می داند.


منبع: www.ghatreh.com
[ دوشنبه 21 آذر 1390 ] [ 02:17 ب.ظ ] [ میلاد عقیلی ]
درباره وبلاگ

نظر سنجی
 • نظر شما درباره ی شبكه ی اجتماعیه (facebook) چیست؟
 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  امکانات وب
  شبكه مجازی ارزشی ها 
|arzeshiha.ir
  Blog Skin
  w94auulpccom8f29gp3a.jpg